Tablet s Windows

Dají se na něm hrát hry, koukat na videa a filmy, prohlížet fotky, číst kniha, surfovat po internetu, psát dokumenty a stahovat různé užitečné aplikace. Ne, nejde tu o notebook, ale mnohem menší a velikostně přijatelnější tablet, který se vám pohodlně vejde do každé kabelky nebo tašky a přitom toho zvládne stejně, ne-li víc, jak jeho velký bráška. Tablety jsou dobré na cesty, když s sebou nechcete brát těžký notebook, nebo když chcete hrát kvalitní hry i bez myši či ovladače.

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Operační systém
 
Windows 10 
Windows 10 
Windows 10 
 
Windows 10 
Windows 10 
Velikost paměti
 
8 GB
64 GB
120 GB
 
4 GB
64 GB
Typ procesoru
 
 
Intel Atom 
Intel Atom 
 
Intel Atom 
 
Paměť RAM
 
8 GB
4 GB
4 GB
 
4 GB
4 GB
Úhlopříčka displeje
 
10.1 "
10.1 "
10.1 "
 
10.1 "
12 "
Typ displeje
 
IPS 
IPS 
IPS 
 
IPS 
IPS 
Rozlišení displeje
 
1920 x 1200 
1920 x 1200 
1920 x 1200 
 
1920 x 1200 
1920 x 1080 
Hmotnost
 
600 g
 
690 g
 
560 g
900 g
Bluetooth
ne 
ano 
ano 
ano 
ne 
ano 
ano 
WiFi
ne 
ano 
ano 
ano 
ne 
ano 
ano 
3G
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
LTE
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
GPS
ne 
ne 
ne 
ano 
ne 
ne 
ne 
Slot pro paměťovou kartu
ne 
ano 
ano 
ano 
ne 
ano 
ano 
USB micro
ne 
ne 
ano 
ne 
ne 
ne 
ne 
Výdrž baterie
 
 
8 hod
 
 
 
8 hod
Kapacita baterie
 
 
7920 mAh
8500 mAh
 
 
4670 mAh
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 11 hlasy, průměrně 4.1 z 5

Výhodou u takových tabletů je potom operační systém Windows, na který budete jistě zvyklí z počítače. Je to lepší, než Android, který je sice také kvalitní, ale pro někoho může být za trest přeučovat se na jeho ovládání. Tablety s Windows zvládne hravě obsluhovat dítě i dospělý, všechno je dosažitelné jenom dotknutím prstu. Tak i také ďobněte do tabletu s Windowsem a poznejte kvalitu.

Tablet dva v jednom s Windowsem

Tablety s operačním systémem Windows najdete například u společností, jako je Lenovo, Acer, HP, VisionBook či Samsung. To znamená, že když si ho koupíte, budete mít jistotu kvalitního a výkonného produktu, který bude perfektně fungovat. Takové tablety mají velkou výdrž, na jedno nabití jsou schopné vydržet celý den pracovat, snadno tedy budou stíhat vaše tempo a pracovní nasazení. A pokud jste zvyklý dělat převážně na notebooku, ale někdy využíváte také tablet, není nic těžkého dnes pořídit tablet dva v jednom, který je hybridním „tvorem“ – tedy něco mezi tabletem a notebookem.

Výhody tabletu s operačním systémem Windows:

  • kompatibilita se stolním počítačem,
  • možnost připojení klávesnice a proměna na plnohodnotný počítač,
  • skladnější, než notebook.

V obojím tedy budete mít Windows v takové formě, na jakou jste zvyklý, převážná většina modelů bude mít zřejmě Windows 10, který je rychlý a spolehlivý. Tablety s Windows zvládnou všechny vaše oblíbené aplikace a příliš velkou výzvou pro ně nebudou ani moderní náročné hry. Udělejte zátěžovou zkoušku a pořiďte si na své hraní i práci tablet s operačním systémem Windows.

TOPlist
TOPlist