Dětský tablet

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Operační systém
Android 7.0 
Android 9.0 (Pie) 
 
Android 6.0 (Marshmallow) 
Android 8.0 (Oreo) 
 
Android 
Velikost paměti
16 GB
32 GB
 
16 GB
8 GB
 
16 GB
Typ procesoru
 
 
 
MediaTek MT8127 
MediaTek MT8321 
 
Mediatek 
Paměť RAM
2 GB
2 GB
 
1 GB
1 GB
 
1 GB
Úhlopříčka displeje
9.6 "
8 "
 
7 "
7 "
 
8 "
Typ displeje
IPS 
TFT 
 
IPS 
TFT 
 
IPS 
Rozlišení displeje
1280 x 800 
1280 x 800 
 
1024 x 600 
1024 x 600 
 
1280 x 800 
Hmotnost
460 g
345 g
 
245 g
245 g
 
320 g
Bluetooth
ano 
ano 
ne 
ano 
ano 
ne 
ano 
WiFi
ano 
ano 
ne 
ano 
ano 
ne 
ano 
3G
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
LTE
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
GPS
ano 
ano 
ne 
ano 
ne 
ne 
ano 
Slot pro paměťovou kartu
ano 
ano 
ne 
ano 
ano 
ne 
ano 
USB micro
ano 
ano 
ne 
ano 
ano 
ne 
ano 
Výdrž baterie
 
 
 
 
 
 
10 hod
Kapacita baterie
4800 mAh
5100 mAh
 
3100 mAh
2580 mAh
 
4850 mAh
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 13 hlasy, průměrně 4.4 z 5

Máte doma pišišvora, kterého potřebujete nějak zabavit na dlouhé cestě? Nebo vaše ratolest pláče po tabletu, protože všichni jeho vrstevníci už ho mají? Nebojte se jim svěřit tuto technologii do rukou a kupte jim dětský tablet, který se dá z rodičovského hlediska zabezpečit.

Ačkoliv je internet pro děti plný nebezpečí, tím, že jim ho budete zakazovat, ničeho nedosáhnete. Jednoduše se k němu připojí někde jinde. Dovolte jim tedy pracovat s tabletem pro děti, se kterým můžete dávat pozor na všechny jejich aktivity a v případě potřeby zasáhnout dle svého uvážení. Pod vaším dohledem se děti naučí s moderními aplikace, procházet internet, naučí se, jak být v kontaktu se svými kamarády a jak hrát bezpečně hry. Pořiďte jim dětský tablet, který je určený přímo jim a dovolte jim být součástí moderního světa.

Vsaďte na kvalitní dětské tablety

Dětské tablety nejsou nijak drahé, přesto jsou velmi výkonné a mají dlouhou výdrž baterie. Na jedno nabití vydrží klidně i deset hodin aktivního užívání. Displej je dostatečně velký pro všechny dětské uživatelské potřeby, je jasný, má vysoké rozlišení, kvalitní grafickou kartu a barvy jsou syté a bohaté. To děti ocení především během hraní her nebo sledování pohádek, ke kterým je přitáhne také čistý zvuk.

Výhodou dětských tabletů je silnější obrazovka z kvalitního materiálu a také u některých modelů najdete i silikonové pouzdro, které zabraňuje poškození, když tablet například spadne na podlahu. Ovládání dětských tabletů je jednoduché a obrazovka reaguje na doteky rychle a přesně. Jelikož takové tablety najdete i u společností, jako je česká firma Gogen, Asus, Acer či LTLM, máte jistotu, že svému dítěti pořizujete kvalitní kousek, který něco vydrží, s nejnovějšími aplikacemi a operačním systémem Android pod krytem.

Funkce dětských tabletů

Dětské tablety kromě her, které mnohdy bývají v zařízení už přímo nainstalované, umí i další věci. Rodiče ocení především možnost zapnout tzv. rodičovský mód, se kterým mohou sledovat činnosti svých dětí na dětských tabletech. Mohou jim zablokovat přehrávání nevhodných videí, hlídat jeho kroky na internetu nebo zakazovat spouštění závadných aplikací. Svoje ratolesti tak budete mít snadno pod dohledem, i když u nich přímo nebudete.

detsky-tablet2Děti u dětských tabletů zase potěší možnost připojit si mikrofon na karaoke, který je u některých modelů přidán do výbavy. Samozřejmostí je přední kamera na selfie fotky a zadní na fotografování klasických obrázků. Přidán je také mikrofon. Dětské tablety mají velkou vnitřní paměť, takže se na ně vejde dost videí, obrázků a her, pro zabavení dětí. A pokud by to nestačilo, lze dokoupit mikro kartu, která chybějící místo snadno zajistí. Vaše dítě se s tabletem může také vzdělávat, protože některé dětské tablety nabízejí dvoujazyčný mód.

Proč koupit dětem tablet?

  • Přestanou vyžadovat pozornost.
  • Existuje mnoho aplikací na rozvoj myšlení či dovedností.
  • Budou se bavit.
  • Mohou hrát edukativní hry.

Kde sehnat dětské aplikace?

Hledejte v Google Play.

Nebo na Googlu.

TOPlist
TOPlist