Proč si místo tabletu pořídit phablet? Jednoduše protože, …

Éra phabletů tu s námi není dlouho a není divu, že se po nich řada uživatelů začala ohlížet jako za nejlepším řešením pro své nároky. Phablet je přechodný článek mezi tabletem a telefonem a o jeho označení se mu postarala zejména velikost. Výrobci nechtěli obřím telefonům stále říkat telefony, ale na tablety byly zase příliš malé, tak vznikly phablety.

Neexistují žádná přísná kritéria, která by nám říkala, jak přesně má phablet vypadat, ale všeobecně jsou za phablety považována zařízení s úhlopříčkou displeje mezi 5 a 7 palci. Samotnou éru phabletů odstartoval zejména Samsung a to už v roce 2012, kdy přišel se svým modelem Galaxy Note 3, který měl velikost displeje 5,7 palce.

Stejně tak jako u ostatních zařízení, tak i u phabletů by se mělo hledět na základní pilíře správného výběru, které si uvedeme.

Váha a tvar

Ačkoliv mají phablety větší rozměry, je třeba předpokládat, že se budou ovládat zejména jednou rukou. Phablet by se měl tedy dobře držet a manipulace s ním by v jedné ruce neměla dělat žádné problémy. Pro otestování této skutečnosti je ideální si přímo v prodejně vyzkoušet, jak se s jakým modelem pracuje. Rovněž je důležitá váha, phablet bude přeci jen velmi často v kapse a zbytečně těžký model by mohl být při každodenním nošení nepohodlný.

Baterie a nabíjení

U phabletů jsou obvykle vysoké požadavky na kapacitu baterie. Ty by měly být výrazně větší, než u běžných telefonů. Ideální je tedy sledovat kapacitu, která by se měla pohybovat alespoň mezi 2-3000mAh. Důležitá je také doba nabíjení a doba provozu phabletu. Zpočátku se tato kritéria zdají být nedůležitá, ale jejich důležitost se projeví až při samotném používání.

Kvalita displeje

Čím přesnější práce se bude s phabletem vykonávat, tím důležitější je kvalita jeho displeje. Sledovaným parametrem by mělo být PPI (pixels per inch), tedy počet pixelů na jeden palec. Kvalitní phablety jich mají přes od 500 výše, ale pokud jich bude od 350 pixelů, stále se vám s ním bude dobře pracovat.

Ochrana a odolnost

Phablet se stává snadno zranitelným zařízením, u kterého je vhodné sledovat i jeho odolnost. V potaz se bere především odolnost displeje a odolnost phabletu proti pádům. Kvalitní phablety disponují displejem Corning Glass, nebo podobným. Tato ochrana není samozřejmosti, levnější asijské modely ji nemívají.

Hardwarové požadavky

Hardwarové požadavky by měly korespondovat s požadavky uživatele, čím větší jsou, tím by měl být phablet výkonnější, s výkonem však roste i cena. Nevýkonný phablet by byl naopak zklamáním, takže je ideální zvolit zlatou střední cestu nebo do tohoto zařízení investovat více.

TOPlist
TOPlist