Nový iPad Air 5: předčí svůj předchozí model?

Březnová Apple konference představila světu dva nové přístroje: iPhone SE 3. generace a iPad Air 5. Zdá se, že po dvouletém intervalu nepřináší Apple do svých přístrojů viditelné změny a v designu navazuje na své předchozí zlomové modely. Výrazné novinky tentokrát najdete „pod kapotou“. Pojďme se podívat, co nabízí nový iPad Air.

Překvapí vás svým vysokým výkonem

U předchozího modelu, iPadu Air 4, najdete ještě čip A14 Bionic, který pohání i všechny verze iPhonu 12. Letošní iPad Air 5. generace přeskočil rovnou o několik generací výš. Může se totiž pochlubit čipem M1, jimiž disponují iPady Pro. Jedná se o 8jádrový čip a jeho vlastnosti pocítíte například v počtu souběžně otevřených aplikací. Můžete se připojit na pracovní poradu přes Google Meet, v pozadí mít otevřené Poznámky, Slack a další potřebné soubory a plynule přeskakovat z jedné aplikace do druhé.

Hledáte Touch ID? Nově je na Power Buttonu

Design iPadu Air 2022 zůstává víceméně při starém, přesto oceníte dvě viditelné novinky. Tou první je barevné provedení. Kromě šedé a bílé barvy si můžete tablet pořídit i v růžové, fialové a modré.

Ta druhá je, že Apple přesunul Touch ID z Home Buttonu, na kterém jste jej vždycky mohli najít, na Power Button. Tlačítko tak snáze nahmatáte, ať už s iPadem pracujete v jakékoliv poloze. Navíc si iPady pořizují nejen jablíčkáři, ale i uživatelé Androidů, kteří jsou na toto odemykání zvyklí.

Řekněte „selfie“! Přední kamera šlape na paty zadnímu fotoaparátu

Přední kamera povýšila od minulého modelu ze 7 megapixelů na 12 megapixelový fotoaparát se zabudovanou funkcí Centrování záběru. Během konference umí zachytit všechny osoby před kamerou a vycentrovat na toho, kdo právě mluví. Při telefonování za chůze vás zase dokáže vždycky dostat do záběru.

Ohromí vás špičkový zvuk

iPad se dočkal také vylepšení reproduktorů. Jsou chytře rozmístěné po stranách iPadu tak, že si je nezakryjete rukou, ať už s tabletem jakkoli manipulujete. Zvuk je opravdu kvalitní. Vývojářům se povedl vytvořit solidní prostorový efekt podpořený hutnými basy. Když si pustíte hlasitost na maximum, zvuk nezní zastřeně, jak se u některých přístrojů stává.

Vyplatí se do nového iPadu Air investovat?

Suma sumárum, iPad Air 5. generace nenabízí velké změny v designu oproti iPadu Air 2020, ale je mnohem výkonnější, praktičtější, má skvělou přední kameru a vylepšené reproduktory. Pokud je pro vás výkon na prvním místě, doporučujeme tento model všemi deseti. Za solidní cenu získáte iPad s jádrem stejným jako u iPadu Pro, ale s odlehčeným a tenkým tělem typickým pro řadu Air.

TOPlist
TOPlist