Prodlužte životnost baterie svého iPadu, když ho nepoužíváte

iPady mají samy o sobě velmi dobrou výdrž baterie, pokud je srovnáme s některými jinými mobilními telefony. Ale může to být i lepší, a především v případě, že svůj iPad delší dobu nepoužíváte, můžete uspořit ještě více drahocenné energie, kterou oceníte především na cestách a tam, kde nebudete mít žádný přístup k elektřině.

Vypnutí některých funkcí

iPadu spotřebují velké množství energie nejrůznější aplikace, a to i v klidovém stavu. Některé neustále pracují na pozadí, například Wifi nebo GPS. Velkou náročnost znamenají také hry, specializované programy, některé widgety, sociální média či animace na ploše. Ty je dobré vypnout, pokud s nimi zrovna nepracujete.

Také pozadí plochy je dynamické a ubírá energii z iPadu. Dá se ale nastavit tak, že tyto nároky jsou minimální.

Aplikace na pozadí můžete vypnout nebo omezit s pomocí Nastavení. Stačí si otevřít v právě tuto položku a v ní pak kategorii General. Následně se přesuňte do složky Aplikace na pozadí, tedy Background Apps Refresh a objeví se nabídka jednotlivých aplikací. Jedná se kupříkladu o Facebook, Amazon, vyhledávače nebo emailovou schránku.

Z tohoto seznamu jednoduše vyberte aplikace, které chcete při nečinnosti vypnout a kliknete na ikonku stavu. Čím více aplikací takto vypnete, tím více kapacity baterie ušetříte. Podobným způsobem si můžete nastavit také oznámení, tedy Notifications. Zde znovu zadáte buďto zapnout nebo vypnout.

Bluetooth tolik nepotřebujete, používá se pouze v některých případech, například při propojení se sluchátky nebo reproduktory, na rozdíl třeba od Wifi. Je proto dobré ho zapínat skutečně jen v případech potřeby, dokáže totiž ubírat dosti energie.

Služby pro lokalizaci

Podobně můžete omezit či zcela vypnout používání geografické lokalizace. Stačí si otevřít v Natavení sekci Ochrana osobních údajů- Privacy a zde pak Location services. Lokalizační službu lze vypnout úplně nebo jen na bázi jednotlivých aplikací.

Další možné úpravy, které šetří baterii iPadu:

  • Vypnutí světlometu Spotlight
  • Omezení jasu obrazovky
  • Vypínání přístroje- doporučuje se pouze v případě, že ho používáte jen zřídka, časté vypínání může spíše uškodit
  • Spořiče obrazovky
  • Využití solárního dobíjení

TOPlist
TOPlist